Jdi na obsah Jdi na menu
 


Výlet do olomoucké ZOO

9. 5. 2008
 

Výlet do olomoucké ZOO

Ráno  3. května  se mládež voděradského společenství   sešla v Týništi nad Orlicí na vlakovém nádraží. Bylo nás deset, nastoupili jsme do vlaku a netrpělivě vyhlíželi pana faráře Pilze, který  přijel vlakem z Kostelce a byl jedenáctým členem naší výpravy. Cesta do Olomouce trvala asi 2 hodiny. Ve vlaku si každý našel nějakou činnost - buď si dával snídani, hrály se karty nebo spalo.

Po přepočítání, jestli nám někdo nechybí a nebo nepřebývá, jsme se za pomocí MHD  přesunuli  na Svatý Kopeček. Zde jsme nejdříve  zamířili  do chrámu Navštívení Panny Marie, kde však za chvíli začínala mše svatá, takže jsme potichoučku odešli a před chrámem alespoň vytvořili společné foto. Pak už jsme se  přesunuli  o 1  km  dále do  ZOO.

Před stupem dovnitř na nás čekala naše kamarádka Lucka z Brna, která šla s námi a dělala nám průvodce po areálu zoologické zahrady. Naší nejdelší  zastávkou  byl dětský koutek, kde bylo dovoleno vstoupit do ohrady ke kozám a lamám a krmit je krmením, které bylo na místě k zakoupení v automatu. Důležitá zastávka bylo i  občerstvení, kde jsme strávili hodně času, protože začalo  pršet.   Malá přeháňka se změnila v  malinkaté kroupy a trochu větší déšť. Vyčkali jsme až to přestane a pokračovali dále. Vždyť nás ještě čekala velká část ZOO. Když už jsme byli  na konci naší prohlídky, holky se vrhly na „suvenýři“. Nakoupily spoustu dárků a ke spokojenosti jim chybělo jen o trošku lepší počasí. Když jsme vystoupili  ze ZOO, všimli jsme si  obrovského dětského hřiště. Tam byla naše třetí největší zastávka. Najednou nám opět začalo  pršet. To už byl ale čas jít na zastávku trolejbusu a jet na vlakové nádraží. Cestou na vlak jsme  si začali vypravovat zážitky, někteří už únavou  usínali. Vypadalo to, že ve vlaku budeme spát všichni, ale stal se pravý opak. Krátký odpočinek v trolejbusu a na vlakovém nádraží nás naladil do další činnosti a spánek byl pryč. Musím ještě prozradit, co bylo heslem celého výletu-byla to věta „Fosy útočí“. Tato „hláška“ se opakovala za den snad stokrát a nakonec z ní ve vlaku vznikl příběh o fose, při jehož vymýšlení jsme se nasmáli, až si nás všiml i pan průvodčí. Ten na náš smích a výbornou náladu reagoval výrokem  „Upřímnou soustrast“ poté, co se vedoucích zeptal „jestli jsou všechny ty děti naše“. Pomalu, ale jistě jsme se blížili k Týništi, kde na nás už čekali rodiče. Společně jsme se rozloučili s panem farářem, který přestoupil a pokračoval vlakem směrem do Kostelce. I my jsme se vrátili do svých domovů, kam se vždy rádi vracíme. Už se těšíme na další naše společné zážitky.

Na závěr ještě malé vysvětlení: fosa je zvířátko žijící na Madagaskaru a věta „Fosy útočí“ je z animovaného filmu Madagaskar.

A na úplný závěr poděkování P.Pilzovi a paní Hejnové za doprovod.

 

Verča

 

 K tomuto článku najdete i fotky na stránkách  www.tabornicivo.rajce.idnes.cz

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

fosy utoci

(tínka007, 7. 7. 2008 13:18)

jéé ten článek je supa ale ten vylet taky...pozor fosy utoci

Fosy útočí z Olomouce!

(Míša Muchová...:), 10. 5. 2008 15:41)

Článek je moc pěkný...s těma fosama to byla fakt sranda :-D.To jsme se jako vážně nasmáli.

Výlet

(Evka, 9. 5. 2008 22:24)

Díky Verče za článek. Už se pilně pracuje na časopise, tak doufám, že se zapojíte, třeba tím, že další článek napíšete vy, dodáte fotky, nápady atd. Mějte se a vymýšlejte. Evka